Prof.univ.dr.ing. DHC Ioan Vida-Simiti – Vicepresedinte ASTR

MEMBRU TITULAR  Vicepresedinte ASTR - Știința și ingineria materialelor  06 iulie 1949 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Ioan Vida-Simiti. Data şi locul naşterii: 1949, iulie, 6, Pomi, jud. Satu-Mare;...

Prof.univ.em.dr.ing.DHC Valeriu V. Jinescu – Presedinte ASTR

MEMBRU TITULAR Presedinte ASTR - Inginerie mecanică 10 octombrie 1940 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Valeriu V. Jinescu: n. 10.10.1940, Ruseni, jud. Hotin. A absolvit liceul „Vasile Alecsandri” -...

Dr.ing. Victor Popa – Presedinte

MEMBRU TITULAR  Presedinte - Construcții și Urbanism  20 iunie 1942 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Victor Popa: n. 20 iunie 1942. Absolvent al  Inst. Construcţii din Bucureşti (1966),...

Prof.univ.dr.ing. Sergiu Nedevschi – Presedinte

MEMBRU TITULAR Secretar Filiala Cluj - Tehnologia Informației și Comunicațiilor - Calculatoare și Telecomunicații  19 octombrie 1951 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Sergiu Nedevschi, născut la 9 octombrie...

Prof.univ.dr.ing. Octavian Păstrăvanu – Presedinte

MEMBRU TITULAR  Presedinte - Electronică, Automatică  16 mai 1957 Contacteaza EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Prof. dr. ing. Octavian E.D. Păstrăvanu: n. 16 mai 1957, Iaşi, absolvent al...

Prof.univ.dr.ing. Ion Visa – Presedinte

MEMBRU TITULAR  Presedinte - Inginerie mecanică  03 septembrie 1949 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ S-a născut la 3 septembrie 1949, in Campina, jud. Prahova Absolvent al Facultăţii de...

Prof.univ.dr.ing. Nicolae Țăpuș – Vicepresedinte ASTR / Presedinte sectie

 MEMBRU TITULAR  30 noiembrie 1949 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Prof. dr.ing. Nicolae Tapus: n. 30.11.1949, Craiova; absolvent al Inst. Politehnic din Bucureşti (1972), specialitatea Calculatoare; doctor...

Prof.univ.dr.ing. Florin Teodor Tănăsescu – Presedinte

MEMBRU TITULAR Presedinte - Electrotehnică, Energetică 12 aprilie 1932 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Tănăsescu Florin Teodor, n.12 aprilie 1932, Barlad. Urmeaza cursurile Colegiului National Sfantu Sava din Bucureşti (1943-1951) şi absolvă...

Prof.univ.dr.ing. DHC Polidor Bratu – Vicepresedinte ASTR

 MEMBRU TITULAR  Vicepresedinte ASTR - Mecanică tehnică  01 aprilie 1948 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Polidor Bratu, n. 1 aprilie 1948, Comuna Bârla, judeţul Argeş. Din 1967 a urmat...

Prof.univ.dr.ing. Costica Atanasiu – Presedinte

MEMBRU TITULAR  Presedinte - Mecanică tehnică  17 iunie 1939 EXPERIENȚA PROFESIONALĂ Costică Atanasiu s-a născut la 17.06.1939 la Mărășești, județul Vrancea. A absolvit, cu diplomă...
en_USEnglish